وبسایت شخصی سحر رفیع

تصویرساز و طراح کاراکتر

Sahar Rafi’s Personal Website
تصویرساز و طراح کاراکتر

وبسایت شخصی سحر رفیع

ILLUSTRATOR . CHARACTER DESIGN

• مقالات:

انیمیشن طنز شیرین دنس

انیمیشن طنز شیرین دنس انیمیشن طنز شیرین دنس شیرین دنس یک انیمیشن تبلیغاتی سریالی با تکنیک  CUT_ OUT است که در حال حاضر حدود هشت قسمت آن ساخته شده و در شبکه های مجازی مختلفی از جمله آپارات و تلگرام منتشر شده است. در روند این پروژه با توجه به جلسات حضوری و تلفنی با جناب دکتر مسعود داودیان (سفارش دهنده ی پروژه) دغدغه های ایشان مبنی بر مسائلی پیرامون تخصص ارتودنسی و سوال های متداولی که مطرح می شد، و همچنین توجه ایشان به بالا بودن بازدید در فضای مجازی بخصوص محیط تلگرام بررسی... (ادامه)

با تصویرسازی هایمان چه کنیم؟

با تصویرسازی هایمان چه کنیم؟ بعد از به پایان رساندن دوره های آموزشی و انجام چند پروژه تصویرسازی در دوره کارآموزی ، معمولا تصویرسازان تازه کار به این نقطه می رسند که حالا نتیجه این دوره ها و کلاس ها چه خواهد شد. من چطور می توانم وارد بازار کار تصویرسازی شوم. چطور می توانم از توانایی هایم استفاده کنم و  از این راه به عنوان یک شغل حرفه ای درآمد کسب کنم.خب با توجه به تجربه ی خودم، و سولات متعدد دوستان ترجیح دادم تا به صورت یک جمع بندی... (ادامه)

از کجا شروع کنیم

از کجا شروع کنیم روزی که می خواستم به عنوان یک تصویرساز وارد این حرفه شوم با سوالات مبهمی رو به رو شدم. سوالاتی که حالا بعد از چندسال کار کردن در این عرصه خیلی از دوستان و علاقه مندان از من می پرسند و چون به دلیل مشغله کاری ممکن است وقت کافی برای راهنمایی تک تک دوستان برای من مقدور نباشد تصمیم گرفتم تجربیات خودم و جوابهای سوالاتی که خودم هم روزی درگیر آن بودم را به صورت مقاله ای برای شما عزیزان در این صفحه به... (ادامه)

حرکت در نقاشی

حرکت در نقاشی ایجاد حرکت به پویایی و زیبایی بصری می انجامد. اما نشان دادن آن در نقاشی که طرحی ثابت و صامت است کار دشواری ست. با این حال عمل ناممکنی نیست.  گاهی تداعی ذهنی حرکت و آزادی می تواند به اندازه خود آن کارساز شود. برای ایجاد حرکت در نقاشی نخست باید دستمان هنگام طراحی آزاد باشد. اسارت در چارچوب خطوط در نهایت به ثبوت و بسته شدن طرح می انجامد. قلمتان را آزاد کنید و از ایجاد خطوط در هم و نا بجا نترسید. بگذارید... (ادامه)

نقدی بر سوگ مادر

نقدی بر سوگ مادر آنچه که می خوانید نقدی ست از یکی از دوستان هنرمندم آقای مصطفی محمدی برای تصویرسازی "سوگ مادر". با تشکر از ایشان:"شب است داد بزن بانو سکوت سرد سترون چیست/صدا... صداست که می ماند دلیل حنجره بستن چیست؟نگارگر در این اثر به گونه ای روان تراژدی ای غم بارخلق کرده است اما تراژدیه نه خطی و ساده بلکه عمقی رمزآلود. بطور قطع این اثر با دیگر آثار هنرمند فرقهایی از نظر فرم و ساختار دارد اما باید که ان را یک اثر مجرد نخواند ورد... (ادامه)

نقیض دخترک رویا و شهزاده والا

نقیض دخترک رویا و شهزاده والا فرزانه دوستی در مقاله ای تحت عنوان «کلام و تصویر، از مقابله تا مکالمه» که در دومین شماره از نقدنامه هنر منتشر شده، نگاهی داشته بر نظریه دومتنیت لورن جی. کوئیسترا و پنج الگوی رابطه و تصویر که بر بستر دوران طلایی تصویرسازی کتاب در انگلستان یعنی اواخر قرن نوزدهم مطرح گردیده است. نویسنده این مقاله این پنج الگو را که شامل نقل، برداشت، نقیض، پاسخ و بدل پوشی است همراه با مثالهایی تشریح نموده، و از اثر «افسانه» که برای شعری از فروغ فرخزاد... (ادامه)

خلاقیت در آن سوی خطوط

خلاقیت در آن سوی خطوط برای اینکه بتوانیم خلاقیت ذهنی خود را بالاتر ببریم راه های مختلفی وجود دارد یکی از این راه ها این است که تلاش کنیم درک انتزاعی خودمان از محیط پیرامون را قوت ببخشیم. نگاهمان را به اطراف تیز تر کنیم. و زوایای مختلف هر چیز  را بسنجیم. برای مثال در تصویر زیر من با یک براش معمولی در نرم افزار فتوشاپ مجموعه ای از خطوط در هم را به صورت کاملا تصادفی ایجاد نمودم:  سپس از میان خطوط درهم و به ظاهر بی ربط، با تغییرات جزئی توانستم به این کاراکترها برسم... (ادامه)

چند نکته برای یک تصویرسازی موفق

چند نکته برای یک تصویرسازی موفق آنچه در زیر می خوانید مجموعه ای از تجربیات و مطالعات من در زمینه تصویرسازی ست، اما بی شک هنوز چیزهای بسیاری هست که من نمی دانم و تجربه اش نکرده ام و این پایان راه نیست!جمع آوری اطلاعات، قبل از هر چیز دیگرهمین حالا یک تکه کاغذ بردارید و اولین شکل کیف زنانه که به ذهنتان می رسد روی کاغذ بیاورید. تمام سعی خودتان را بکنید. و طرح های بیشتر بزنید. چند نمونه دیگر از این کیف را می توانید بکشید؟ حال به محیط اطراف... (ادامه)